Początki zespołu IRYDION sięgają 1995 roku kiedy to wspólne zamiłowanie do muzyki połączyło na długi czas trzech kolegów ze szkoły średniej, klawisz Artur Łukasiewicz, gitara Damian Muszyński (w kręgu przyjaciół znany jako MUZZY), perkusja Darek Grabiński.

Pod koniec naszej edukacji dołączył do nas Przemek Ptasznik mocny wokal, dzierżąc gitarę klasyczną. Z początku był to zespół rockowo – bluesowy, graliśmy przeboje naszych ówczesnych idoli Dżem, Lady Pank, Lombard, Kobranocka itp. Nasze próby to najmniejszy schowek w szkole, gdzie stroiki gitar nierzadko grały na talerzach, a perkusista zapominał się i zamiast w talerz uderzał w klawisz, ale było gdzie próbować i tylko to się liczyło.

Nasze pierwsze występy na akademiach szkolnych, zadowoleni, szczęśliwi i dumni z siebie.

Po zakończeniu szkoły Artura szybko wezwali do wojska, przez jego wojakowanie każdy poszedł w swoją stronę, wszystko się rozpadło... na szczęście czas pokazał, że tylko na „chwilę”.

Po jego powrocie szybko wróciliśmy do prób, covery rockowe, własny materiał i coraz więcej muzyki rozrywkowej. Nasze próby w klubie osiedlowym „Kropka” usłyszała jakaś osiedlowa szycha, zaproponowano nam występ na Festynie.

I wtedy się zaczęło...

coraz więcej zaproszeń, zleceń: pub FULL, pub H2O, impreza PCK – Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach, festyny osiedlowe – Dąbrowa Górnicza, oś Witosa w Katowicach, dożynki, biesiady piwne i wiele wiele innych. W międzyczasie dołączyła do nas Ania, rewelacyjna wokalistka, śpiewała z nami do 2003 roku. Przez pewien czas grał z nami również Michał Nowak – obecny basista zespołu Feel.

W roku 2004 na występie w pubie Full jasnowłosa piękność nieśmiało zapytała czy może z nami zaśpiewać. Wszyscy widzieliśmy te iskry u Artura :), To na pewno była miłość od pierwszego wejrzenia bo juz dwa lata później stali na ślubnym kobiercu. Od tego czasu gramy w trzyosobowym składzie: Asia wokal, Artur klawisze i wokal, Przemek gitara i wokal.

Asia szybko „zadomowiła” się w zespole... i już w 2005 dostaliśmy zlecenie na nasze „pierwsze wesele”. Gdzie graliśmy, można by wymieniać i wymieniać...

Cały czas się rozwijamy... sprzęt muzyczny, oświetlenie, doskonalenie gry, treningi strun głosowych ale i też nowe instrumenty saksofon, harmonijka.

Do dziś mamy stały kontakt z pierwszym składem zespołu tj. Damianem i Darkiem, jeśli tylko przychodzi ochota urządzamy sobie jam-session lub wspólne granie.

To wszystko sprawia, że każda zabawa z zespołem IRYDION należy do tych niezapomnianych .

Zapraszamy i liczymy, że na następnej imprezie spotkamy się u Ciebie...